30. listopadu
Toho dne jsme měli nečekanou ale velice milou návštěvu. Brinni se nám s páníčky přijela ukázat. Krasavice z ní roste, málo bílé na čumáčku jí sluší a to tečkování! To bylo mé tajné přání a geny mi přejí, u nás máme rádi borderky s tečkováním či s vločkováním, nejsou pak takové chudé dalo by říct... Mamka dokonce prohlásili, že jsme si měli nechat Brinnie, ehm... Tak Thea nemá tolik teček, no.
Jinak je to prý zlatíčko, zlobí stejně jako každé štěně a jediné co jí vadí tak ježdění autem. Ale to všichni naši prcci nemusí tak se nemá zač stydět :)
Cvičí doma s paničkou ale už byli okouknout flyball a až oslaví 1 rok, tak pomaličku začnou trénovat. Míčky jsou míčky :)
Bethea je nejspíše v pubertě takže na ní vrčela a chtěla se prát, kousat, trhat. Prostě svojí sestřičku zakousnout, byla teda vyhozena ven, aby z ní Brinnie neutrpěla ještě větší šok. Zato s maminou si, poté co pochopila, že Alča u hraní vrčí, pořádně pohráli. A Fíbí bylo všechno jedno, od té doby co se ze štěňat staly piraně je nemá moc v lásce...

S Theou mají stejný výraz :)

29. listopadu
Dneska s námi na cvičák jela i Thea a projevila se velice nevychovaně, radši nekomentovat... Jela s námi jenom proto, že jsme se potom jeli projít do zámeckého parku a navštívit babičku s dědou.
Na procházce se chovala ze začátku příšerně ale ke konci už to šlo. Jenom jim nešlo do hlavy proč musejí být pořád na vodítku. U babičky se poprvé v životě seznamovala blíže s koněm, bohužel ale Arča chvátala do žlabu tak vzájemné sympatie netrvaly moc dlouho, třeba příště. Kočičky, kachny, holubi a další zvířata jí taky nesmírně zajímala, nejspíše už je viděla na pekáči. Jinak si její pohled vysvwtlit neumím ;) Jo a Alča byla prohnána husíkem potom co se nejspíše snažila kamarádit s husičkou, on se holt nerad dělí. Příště půjdem okouknout králíky a morčata. Děda má prý nějaké nové přírůstky tak je třeba je okouknout, abych je neviděla zase až na nějaké výstavě.

16. října

Omlouvám se za dlouhou odmlku v aktualizacích ale bohužel u nás v rodině nastala nenadálá situace a nebyl čas ani chuť cokoliv psát.
A pokud toto čtou páníčci od štěňátek, kteří se nám delší dobu neozvali budeme rádi za jakékoliv informace, fotky :)

Brzo snad vše doplním :)
 

• S Alčou jsem začali navštěvovat nový cvičák pod vedením pana Kocourka. Zatím jsme velice spokojeni. Alea moc hezky "pracuje" a dostali jsme velkou pochvalu jak krásně jí to jde. Jen tak mimochodem po absolvování tohoto kurzu a poté skupinového cvičení bychom chtěli složit nejspíše ZOPku. Ale znám se...

• S Theou i Aleou stále pracujeme s clickerem a "klikáme". Alču to strašně baví a může se vždy přetrhnout co mi nabídne a Theuška je prostě šikovná. Na videu níže je tříměsíční Thea při "klikání".

8.srpna

Na naše rajče jsem nahrála pár nových alb.
Dorazily čerstvé zprávičky a fotky od Bei a Juicynky :)

Juicynka je dle slov své paničky skvělá, dělá pokroky a ve všem se lepší.To nás samozřejmě těší. Ale je prý trošku bázlivá a bojí se jak lidí tak pejsků. A to u nás byla nejdrzejší, nejoprsklejší a největší objevitel, který se ničeho nebál. Však ona z toho určitě vyroste. Alča jako malá taky nebyla zrovna suverén a Fíbí to samé. A jen se podívejte co nám z Alči vyrostlo!
No a příští týden jí začíná "tvrdý režim" na cvičáku. Pan cvičitel je prý sice přísnější ale jinak výborný a zkušený cvičitel :)

Bea je miláček hlavně dvounohých holek se, kterými bydlí. Holky jsou tak šikovné, že už jí naučily probíhat tunelem :) Jinak prý sežere všechno i to nejedlé, takže si s Theou můžou podat packy. Taky chodí obírat rajčata a okurky. A to zásadně tu největší okurku či to nejvíce červené rajčátko. A to jí od záhonku dělí cca 30 cm plůtek, který přeskočí tam a zase zpátky, aby si někde v klidu mohla svůj úlovek vychutnat. Jo a taky je úplně šílená ze sekačky, kolečka, smetáku nebo hrábí. To znamená jediné a to, že se pomamila. Mamča Alča je úplně stejnž blázen a co teprve v zimě když se odhrnuje a přehazuje sníh. To nás slyší až do města...
Už jako malé štěňátko měla dlouhé nohy a co teporve teď. Jak psali páníčci - modelka na dlouhých nohách. V modelingu by měla úspěch, nemyslíte?

 

6. srpna

Po dlouhé době se hlásíme a máme pár novinek, hlavně od našich odchovanců. Začneme po pořadě :)

Brandynka se podle posledního mailu zdá jako náladová holka ale to určitě přejde. Už stihla navštívit psí školičku, kde se prý ale moc nepředvedla. Cestování v autě totiž nemá zrovna moc v lásce a brečení celou cestu ji hodně unavilo. Páníčci s ní trpělive absolvují krátké jízdy autem a holka si holt zvyknout musí. Většina si na konec zvykne. Jinak je prý hodná až na pár kytiček, záhonků atd. To každý zná :) A spaní v boudě taky zvládá na 1*. Šikulka.

Za Brinnie se stavil taťka a přivezl novinky. Okamžitě ho prý poznala a šmajchlovala se jako naše Theuška. Bohužel jí štěstí moc nepřeje a tak si  prodělala ošklivý zánět očí. Jedno ráno se probudila se zakalenýma, tekoucíma očičkama. Páníčky tedy čekalo každodenní ježdění na injekce po 14 dnů a ještě mazání mastičkou. Naštěstí to neodneslo žádné oušku, jedno prý chvilku nosila dolů ale spravilo se to. Když tam taťka byl byla prý normálně veselá, hravá ale na očičkách ještě bylo vidět zakalení. A spí v posteli ;)

Ronyho už je pěkný kluk. Když jsem ho na té fotce viděla chcilku jsem přemýšlela jestli je to on. Roste do krásy a to tečkování :) Roníka čeká školička od září ale ani teď nezahálí. Od páníčků mi přišli tři videa a tak jsem je spojila v jedno. Video dám níž. A nečeká ho jenom školička ale pokud bude šikovný rádi by s ním vyzkoušeli i agiltiy, dogdancing či frisbee. S fribee si už doma hází :)
A varlátka má v pořádku, řádně sestouplá.

S Juicy jsme měli jít do města socializovat ale bohužel nám to nevyšlo. Jinak je moc šikovná, no jako všichni. Taky už si prošla svojí první nemocí a to pár dní po příjezdů domů. Chytla nějakou virozu a měla teploty. Po antibiotikách a dietě se to spravilo. A věříme, že už se bez viroz obejde :)

Bea je potvůrka horolezkyně. Páníčkům doma také přelézela provizorní ohrádku. Teď už je ale přestěhovaná do kotce ale ten už opravdu nepřeleze. Na konec jsme nejspíše zjistila, že ohrádku jak u nás tak u v novém domově přelézala kvůli venčení se. Je to šikovná čistotná holka :

Od Beníka máme poslední zprávy po příjezdu do nového domova. Tak doufáme, že se má dobře a moc nezlobí :)

A Thea je taky šikovná ale strašná popelnice. Sežere opravdu cokoliv, kdekoliv, kdykoliv. Snad jí to jednou přejde...
Přes clicker jsme se naučily dotýkat čumáčkem dlaně - nose touch. Uvidíme možná to později využijeme na zony. "Sedni" je kapitola sama o sobě, někdy jo někdy zase ne. Přivolání s předsednutím chápe dobře a na svůj věk ho dělá opravdu dobře. Doma když si hraje s holkama tak občas něchce přijít, na procházce většinou opravdu přijde. Jsem na ni pyšná. Taky už zvládá dva tunely za sebou a probíhá i zatočený tunel. Máme doma ale jenom takový ten látkový od Trixee, jak se bude chvoat na kalsický "temný" tunel těžko říct. A činíme se i při obíhání stromků, ještě je to ale groteskní. Jo a snažíme se, aby mi běhala za rukama. Ovšem ne, žy by se jí líbilo ,že zrovna teď musí běhat po pravé straně no a teď zase po levé. Však má ještě čas.
Včera si poprvé krátce zaplavala v rybníce. Ale určitě z ní bude veliká kachna. Vidí vodu a může se zbláznit. Stejně jako mamča Alča a tetička Fíbí. Bude tu pěkně veselo až prcek vyroste.


Thea 3 měsíce


Ano, ano tenhle krysák je náš a takhle krásně jí padá ouško :)


Tenhle krysák je taky náš...


Jediná Fíbí je u nás zástupce borderek...nebo ne?

 

15. července

Dorazila k nám super zpráva. Koral Rubínové srdce - otec štěňátek, byl testován na MDR1 s výsledkem N/N. Štěňátka po Alče a Koralovi tudíž nikdy neonemocní na tuto nemoc. Ve zkratce se jedná o mutaci v psím genu, která způsobuje přecitlivělost na určité léky.

S Alčou tedy musím kvůli hárání ještě pár dalších cvičáků vynechat a tak cvičíme alespoň doma. Konečně jsme se snad dopracovali k finální podobě poloh u nohy. Vstaň jí teď jde velmi dobře když pochopila, že nemusí cestovat metr ode mě. A v důsledku velmi dlouhé pauzy od agility opět znovu přeučujeme slalom, stejně jako minulý říjen. Jsme na 8 tyčkách, pilujeme samostatnost, ať já stojím kde chci slalom je potřeba dokončit. Dále zlepšujeme náběhy z těžších pozic. Až skončíme se slalomem čeká na nás náš největší strašák, zony. Pěvně věřím, že se s tím popereme.

S Theuškou stále naklikáváme clicker, aby to bylo 100%. Začali jsme také "sedni" a k přivolání pomalu připojujeme "ke mně". Pro pozdější využití v agility pilujeme reakci na ruce ale to všechno hrou. Ještě je to štěňátko a tak si především hajeme. Jestli mi to vyjde tak nás v nejbližší době čeká výlet do města. Vzhledem k tomu, že přes prázdniny nám tam jezdí autobus 2x denně je trochu problém se tam dostat a tak nám to nevyšlo dřív. Jen počkáme na to pravé počasí.
A přidávám pár fotek :)Thea - 9 týdnů

Fíbí - milovnice vody 

Thea - 10 týdnů

Thea - Už i jezírko stihla vyzkoušet...

7. července
Thea si zvyká na soužití s námi. Prozatím zůstává v garáži kde jsme štěňátka odchovávali, aby si holka zvykla na to být sama. A také začínáme cvičit s clickerem, prozatím naklikáváme. V prvním případě taky dopilováváme reakci na jméno a je moc šikovná. V klidném prostředí kde vím, že nejezdí moc aut a je to tam bezpečné chodí bez vodítka, ve většině případů přijde hned na zavolání. A když ne tak jsou s námi stále Alča a Fíbča a stačí zavolat je a malá přijde s nimi.
Dneska také absolvovala další očkování a byla také moc šikovná. Už mě nepočůrala jako porpvé. Na veterinu se podívala taky Alča, protože jí od porodu trápí suchá kůže. Tak jsme dostali tabletky a doufáme, že se to zlepší.
Taky se mamča Alča začala nejspíše hárat, tudíž musíme se cvičákem ještě počkat. S Theou mám v plánu po ukončeném očkování školku pro štěňátka.

 

2. července
Dneska odjelo poslední štěňátko - Beanie, do nového domova. Už máme sice více klidu ale je tu po prccích smutno a prázdno. Ale Theuška nám to určitě vynahradí :)
Takže naše smečka se zmenšila z 9 borderek na 3 :)

25. června

Menší dodělávky na stránkách, sem tam něco přibylo a něco zase ubylo.

Prcci se nám začínají rozjíždět do nových domovů. Více v deníčku :)

12. června

Štěňátka oslavila 6 týdnů a mají za sebou očkování a čipování.
Aktualizace vah u nich v rubrice a v deníčku :)

S Alčou začínáme trénovat slalom a zony na houpačce. A taky musíme začít pracovat na kondičce, takže kolo ji určitě nemine a plavání též.

22. května

Už jsou to 3 týdny od narození štěňátek. To to letí :)

Na rajčeti nové fotky ze 19. května - z Benníčka nejspíše bude model.

Ke dnešnímu dni jsou všechna štěňátka zadaná.

8. května

Už je to týden co se nám narodilo těch 7 kuliček. Teď už jsou zase o něco větší hezky papají a mamina se řádně stará.

Baron už má své páníčky a pojede až do Pardubic. Čeká na něj moc milá rodina s dětmi, tam se mu bude klukovi líbit. A příští týden se nejspíš přijedou seznámit :)

1. května

Tak a je to, jsou na světě!
Dneska se nám narodilo 7 krásných a zdravých štěňátek - 5 holek a 2 kluci. Všichni buď černobílí nebo trikolorní.
Jak přišli na svět:

1) 11:15 fenečka; 400g - černobílá (možná s pálením, uvidíme)
2) 11:31 fenečka; 380g - černobílá
3) 11:48 pejsek; 400g - černobílý
4) 13:15 fenečka; 420g - trikolorní
5) 13:21 fenečka; 380g - trikolorní
6) 14:45 pejsek; 370g - trikolorní
7) 15:43 fenečka, 380g - černobílá

Máme za sebou kontrolu u veterináře, vše je v pořádku. Mamina i mimina teď spinkají ale za pár minut už zase budou mít hlad.
Je to pěkná partička uřvanejch a občas vzteklejch prcků a vyfotit kterékoliv je téměř nemožné :)
Teď jdeme všichni dospávat, více informací zítra!

22. dubna

Občas přibývají nějaké novinky, teď převážně rozměry bříška maminy v Deníčku štěňátek.

Přípravy na porod vrcholí, neboť to máme už za "pár". Bedýnka dodělána a holka už v ní může konečně spát. Taky teď nechce vůbec jíst své speciální granulky pro březí a kojící fenky. A to i přesto, že předtím je žrala normálně. Tak si tedy vydobila to co nejspíš chtěla a pokaždé bude muset dostávat ještě rejžičku s masíčkem k tomu, jinak se nenají. Potvůrka jedna :) Jinak už tráví čas především odpočíváním a spáním ale na hračky samozřejmě nezanevřela.

Foto ze dneška na rajčeti.

4. dubna

V pondělí nám byla potvrzena březost a minimálně 5 štěňátek prý určitě bude, tak uvidíme čím nás mamina cca za měsíc překvapí :) Jinak žádné velké změny v chování nezaznamenáváme, vesele dělá blbosti někdy až akrobatické ale to už jsme na řadě my páníčci a trpělivě vysvětlujeme, že by ty miminka nemusela tolik natřásat. Taky si velice oblíbila válení v trávě a to ve veliké míře. Říkám si, že v tu chvíli bych to mimčo být nechtělo :)
Cecíčky už nám natekly cca před týdnem a posledních pár dnů nám už maličko roste bříško. Obzvláště na vyholeném břiše po sonu je to vidět hezky :)
Studující části smečky nastávají velikonoční prázdniny, tak možná budou i fotky ;)

13. března
My lidé co ještě studujeme a bydlíme v jižní části republiky máme jarní prázdniny. Slibovali slunečné dny ale zatím nic. Vlastně v sobotu bylo hezky, tak jsme si skoro celá rodina udělali cca 3 hodinkovou procházku. Nešla jenom sestra. No a pak už se to jenom kazí, celý den zataženo, teplota kolem 8 stupňů a občas zaprší, aby se neřeklo. Sem zvědavá jak si užijeme ten zbytek.
Alea teď pouze chodí na procházky, hraje si a cvičí nějaké ty lehké cviky. Především snad pochopila, že "vstaň" se dělá na místě a nemusí se přemisťovat a metr dál. Je na ní ale vidět, že jí chybí větší pohyb v podobě agility. Přece jenom v zimě se tolik necvičilo, pak akorát konec ledna a únor...
Fíbku čekají výlety na kole ale to až se setra uzdraví. A občas si jí vezmu já :)

Abych nezapomněla Alea má nové video. Je tam nějaká ta sekvence, učení nose targetu s klikrem a potom slalom.

 

 

 

3. března

Tak a je to, máme nakryto. Ovšem my nemůžeme mít nic v klidu.
Včera jsme šli podle plánu na test hladiny progesteronu, měla 8.den hárání tak jsme byli celkem v pohodě. V půl druhé my volá mamka, že máme poslední šanci dneska a zítra (2.a 3.3.). Následovalo balení, brzké opuštení mamky a taťky pracoviště a v 16hod jsme vyrazili. Do Lysé za Korálkem jsme dorazili v půl sedmé. První krytí proběhlo hned po našem příjezdu, na Alee bylo poznat, že je to ten den. A své také udělala návštěva před týdnem.  Vše zvládli sami bez pomoci, přímo profíci. Svázáni byli k 45 minutám, bylo to dlouho a ke konci už je to opravdu nebavilo. Všechno bylo zajímavější než rodičovské povinnosti :)
Druhý den už to tak rychle nešlo, chvilku trvalo než se Alea rozhodla, že tedy ještě ano. Vždycky se Korálkovi natočila, aby vzápětí mohla uhnout. Potvůrka. Nakonec se opět povedlo a bez pomoci. Svázáni byli opět přes 45 minut asi si řekli, když už tak už :)
Budou to naše první štěňátka tak jsme všichni napjatí a zvědaví, jak to dopadne a co jsme si tedy z Lysé přivezli.
Moc děkujeme Jančaříkům, že byli ochotni nás přijmout takhle narychlo. My už to holt asi jinak mít nebudem :)

 

27. února
V sobotu 25.2. jsme si vyjeli na takový malý výlet do Lysé nad Labem jehož účelem bylo seznámit Aleu s jejím budoucím ženichem, kterého jsme vybrali. No a my lidé jsme se jeli ujistit, že jsme opravdu vybrali správně. A to taky samozřejmě vabrali :) Korálek splnil naše očekávání. Hezky stavěný trikolorní pejsek, lehce ovladatelný  a samozřejmě s vášní pro aportování. Samozřejmě taky velký mazlík ale to snad každá borderka :) Alee se snad taky zalíbil, doráželi na sebe ale jinak si moc nehráli. Alča bývá na začátku hárání dost nespolečenská a odmítavá k jákekoli hře (kromě naší Fíbinky).
V pátek jdeme na odběry krve, kde nám určí hodnotu progesteronu a my budeme vědět kdy nastane den D :)
Bohužel jsem kvůli hárání musela zrušit naši účast na semináři s Katkou Lerlovou.

23. února

Alča nás asi ráda překvapuje a tak začala hárat. O necelý měsíc dřív. Ještěže jsme alespoň z části připraveni, jinak by mě opravdu nepotěšila...

12. února

Naše černobílá potvůrka dneska oslavila své 3. narozeniny. Toto uteklo, pamatuju si jakej byla prcek a letos snad bude sama malé prcky mít :)
Alinko přejeme ti hodně lásky, zdraví, spoostu hozených míčků a skočených překážek :)